niedziela, 3 lipca 2011

Zakończenie robótki przy pomocy 3 drutów

...które w języku angielskim znane jest jako 3-needle bind off, jest świetnym sposobem na uniknięcie szycia gdzie popadnie. 3-needle bind off stosuje się najczęściej podczas łączenia ramion lub kapturów, choć spotkałam się z nim w innych wzorach również.

Mały tutorial w kilku zdjęciach :-)
1. Przede wszystkim jeśli łączymy ze sobą dwie części robótki np. tył i przód sweterka na ramionach, należy dopilnować aby obie części miały taka samą liczbę oczek. Następnie układamy je prawymi stronami do siebie - jeśli łączenie ma być niewidoczne. Czasami jednak można połączyć części lewymi stronami do siebie i w ten sposób uzyskać ozdobny szew na zewnątrz.Nić, z której będziemy korzystać powinna być przyłączona do tej części z tyłu.

2. Bierzemy do ręki trzeci drut - trochę większy by nie było za ciasno i zaczynamy zamykać oczka na prawo. (Uwaga, dziergam po heretycku więc na zdjęciach widać, że wbijam się w tył oczka. Proszę się tym nie sugerować, lecz robić oczka prawe po swojemu!).Dziergamy na prawo z dwóch drutów jednocześnie.Dwa pierwsze oczka łączymy razem, by je zamknąć.Kontynuujemy...I voilà!
Od zewnątrz robótka wygląda tak. Może łączenie nie jest niewidoczne, ale za to NIC NIE SZYJEMY, a chyba o to chodzi, nie?Za uwagę dziękuje Lete :-)

8 komentarzy:

 1. O proszę - tak nie robiłam nigdy...

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja już próbowałam i zamiast trzeciego drutu używałam szydełka. Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. ja też ostatnio używałam tej metody przy Goodale tylko nie wiedziałam, jak to się nazywa ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziekuje za tutorial, wszystko pokazane czysto i przejrzyscie :) Na pewno sie przyda :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kapitalny sposób!!! dziękuję bardzo za przejrzystość w pokazaniu! Będę tu zaglądać i sie uczyć :)))

  OdpowiedzUsuń
 6. Wypróbowałam ten sposób po raz pierwszy w trakcie bieżącej robótki i jestem nim zachwycona! "Szew" wychodzi idealnie równy i prawie niewyczuwalny - całkowite przeciwieństwo szwów tradycyjnych.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakby nie było dla mnie to już wyższy poziom :) Na razie uczę się robienia na włóczce https://alewloczka.pl/pl/c/Drops-Cotton-Light/38 i zanim dojdę do wprawy pewnie czasu trochę minie.

  OdpowiedzUsuń